Marcialonga 2016 díl 1.

04.02.2016 13:49

Přátelé, ač to nevypadá, tak je zima 2016 v plném proudu a i náš tým a jeho členové pilně objíždějí běžkařské závody u nás i v okolí. Naše běžkařská jednička Vlastík Brož s Martinem Maňasem a Markem Sedlákem (naší Vracovskou sekcí :-)) hoblují tratě italských Dolomitech a v neděli jedou tradiční Marcialongu. S laskavým svolením Vlastíka Vám zprostředkováváme jejich prožitky:

Zdravíme všechny z italského ráje, kde jsme dnes odbouchali
parádní závod Lavazeloppet ve stejnojmenném středisku Lavazè.
Zprvu byla trochu mlha, ale pět minut po startu se počasí zvrhlo
ve sprosté azuro jako z katalogu CK Fischer, takže mimo zhuntovaného těla máme ještě parádně přismahnuté držky Emotikona smile.
Jako obvykle se z dohodnutého tréninkového tempa závod změnil na jízdu se zkrvavenýma očima a pěkně až do sraček (přece tu nejsme kvůli krajinkaření). Nakonec jsme s Martinem dorazili "ve zdraví " až do cíle, čímž byl závazek splněn .
Martin dojel na 135. místě a já jsem doklopítal na 75. fleku celkově. Jen taková perlička, předjeli mě v poradí dvě ženy a jedna z nich byla Valentina Ševčenko, což beru jako velkou čest.