Seriál závodů SSC pokračoval o tomto víkendu v Orlických horách dvěma dalšími závody

24.08.2016 14:03

Přátelé,
o tomto víkendu se konal již pátý ročník tradičního Orlického rollerski cupu. Poprvé však tento závod nebyl pouze jednorázovým závodem, ale byl víkendovou akcí, skládající se ze dvou závodů. První tradiční závod na 10 km klasickou technikou se jel, stejně jako tomu bylo i v minulosti, v sobotu odpoledne a zúčastnilo se ho úctyhodných 99 závodníků všeho věku, od juniorů až po zralé muže, když nejstarší účastník měl u jména číslici 1944 a zajel tuto pěknou trať s náročným závěrečným stoupáním za skvělých 0:46:12!
Na start sobotního závodu se postavili i naši BORCI, Libor Hlaváč, Martin Mańas, Láďa Fildán, Marek Sedlák a Martin Holánek. Všichni si závod, který se konal za ideálního počasí (polojasno, spíše oblačno, 24°C) jaksepatří užili. Naši BORCI dojeli do cíle závodu v tomto pořadí 65. Maňas, 0:42:06, 73. Holánek, 0:44:39, 79. Hlaváč, 0:46:50, 81. Sedlák, 0:47:03, 95. Fildán, 0:53:29.
V neděli, zcela dle předpovědi, začalo pršet a to velice vydatně, ale i přesto se na start závodu na 18 km klasickou technikou v 10.00 hodin dopoledne, za vytrvalého deště, při teplotě 15°C, postavilo celkem početné startovní pole mužů a žen, které čítalo krásných 52 závodníků. Z našich BORCŮ na startu stáli Martin Maňas, Martin Holánek a Láďa Fildán. Závod dokončilo 49 mužů a žen, když 3 závodníci byli nuceni z různých důvodů vzdát. Mezi nimi byl bohužel i Láďa Fildán, kterému nejely v kalužích vody běžky, a tak v průběhu závodu nasedl do doprovodného vozidla, které jej spolu s ostatními DNF závodníky dopravilo do cíle. Zbylí dva naši BORCI se statečně bili s podmínkami na trati, která se vyznačovala trvalým méně prudkým stoupáním se závěrečným 4km dlouhým prudkým stoupáním, kde účastníky prověřilo nejen převýšení, ale i zhoršený povrch trati, který byl velice hrubý, děravý a záplatovaný, takže závodníci kličkovali ze strany na stranu, aby si vybrali ucházející povrch. Do cíle dorazil jako 44. Maňas, 1:32:47 a 46. Holánek, 1:36:51. Celkově tak naši BORCI skončili závodní víkend v orlických horách velice vysoko, když ze 102 účastníků skončil Martin Maňas na skvělém 41. místě s celkovým časem 2:14:53, Martin Holánek na 44. místě s celkovým časem 2:21:30 dále Libor Hlaváč na 82. místě -1 závod, na 83. místě Marek Sedlák, -1 závod a Láďa Fildán na 93. místě -1 závod.
Všem účastníkům gratulujeme, pořadatelům děkujeme za vzornou organizaci a již teď se na Vás těšíme někde příště.