Z nemile do Nemile, aneb cesta na kolcách za 60 minut

04.10.2015 09:37

Přátelé,

3. 10. 2015 se konal již třetí ročník závodu na kolečkových lyžích klasickou tehnikou v Nemili u Zábřehu. Jedná se o závod pojmenovaný na počest našeho kamaráda běžkaře Aloise Hodiny, jako Memoriál Aloise Hodiny. Lojzík už brázdí krásně vyfrézované tvrdé stopy tam, kde se nemusí bát o to, zda napadne, či ne.

Samotný závod se konal v krásné přírodě v okolí Nemile u Zábřehu a vedl částečně po cyklo stezce a částečně po místních komunikacích. Profil závodu byl rovinatý s 4km mírným stoupáním s převýšením 94m z Lupěného do Dolního Bušínova. Byly téměř ideální podmínky - 15°C, slunečno, jen foukal silný vítr, který v otevřených partiích trati ztěžoval pohyb v před. Přátelská, dá se říci, rodinná atmosféra umocnila nádherný zážitek.

Závod ovládl Martin Valigura v neskutečném čase 0:45:16 před Karlem Macháčkem a Pavlem Buchtou.

Z našeho týmu se na start intervalového závodu, kterého se zúčastnilo 23 závodníků (z toho dvě ženy), postavili naši členové - Jindra Skácel a Martin Holánek. Jindra dokončil na 16. místě v čase 1:04:48 a Martin na 12. místě v čase 1:00:40. Eliška Uhmannová byla 15. v čase 1:04:33 a Honza Hanuš na 17. místě v čase 1:05:27.